Pályázati felhívás
A Csíki Székely Múzeum és Csíkszereda Városháza 2025. március 20. – április 20. között megrendezi a Transylvanian Design Week második kiadását.
Téma: ÚJ KÖZÉPKOR
A második TDW témája az új középkor. Az Umberto Eco-i párhuzam kiindulópont lehet a korunk látványalapú képi kultúrájáról való gondolkodásnak. Ahogy a középkori katedrálisok óriási könyvként is funkcionáltak, tömegkultúrát közvetítve, úgy a mai embereket is folyamatosan képek árasztják el. Képekkel vagyunk kitömve. Kérdés, hogy hogyan olvassuk a képi információkat? Azok milyen reakciókat váltanak ki?
Jelentkezés
Várjuk olyan designerek vagy alkotói csoportok jelentkezését, akik a leírt témát felhasználva új alkotást neveznek be, vagy a már meglévő kreációjuk összefüggésbe hozható a témával. Jelentkezni bármilyen design területről vagy interdiszciplináris kreatív alkotással lehehet (divattervezés, terméktervezés, tervezőgrafikai, motion design).
Határidő
A jelentkezés határideje 2025. január 10.
A kiállításra beválogatott alkotások beküldésének határideje: 2025. február 21.
Kérjük a jelentkezőket, hogy olvassák el a pályázat részletes szabályzatát!
Oláh Gyárfás 2011 óta a PATZAIKIN márka tervezője. Temesváron és Budapesten tanult, kollekcióit a különböző anyagok és textúrák közötti játék, a tervezés szinte észrevétlen részletei és a ruha szoborszerű szabása jellemzi.
patzaikin.comTervezőként azt tartom fontosnak, hogy olyan terméket készítsek, amitől az emberek értékesebbnek és tudatosabbnak érzik magukat. Számomra fontos, olyan használható tárgyak alkotása, amely vizuális élményt nyújt a felhasználónak. Az esztétikai élmény mellett a minőségi kivitelezésű munkát tartom szem előtt.
A Budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem szakmai alapot adott arra, hogy felkészülten tervezzek és alkossak eladható terméket az emberek számára.
Hátszegi Zsolt csíkszeredai mozgóképművész. A digitális animációzás már kisiskolás korában érdekelte, szobrászat szakirányú középiskolai tanulmányait követően tervezőgrafikát és mozgóképművészetet tanult.Szakmai sokoldalúság jellemzi: interaktív installációkkal, 2D és 3D animációkkal, hagyományos és generatív technikákkal egyaránt foglalkozik. Jelenleg animációs stúdiót vezet és animáció tanár.
Unigoat StudioSzigeti G. Csongor képzőművész, designer. Munkái között megtalálhatók konceptuális művek, grafikák és design objektek, helyspecifikus installációk, kinetikus és mozgóképes alkotások is. Bár az utóbbi években az indusztriális hangulat meghatározó és vissza-visszatér, ugyanúgy szereti a low- és high tech anyagok, eszközök használatát. Munkái interakcióra késztetnek – hiszen művészet és élet nem szétválasztandó területek.
szigeticsongor.comA Kolozsvári Művészeti és Design Egyetem textilművészet szakán diplomázott. 2017-ben megalapította a saját nevével fémjelzett ruhamárkáját.
Jelenleg divattervező műhelyét vezeti és ruhatervezést tanít.
Olyan kollekciók létrehozásán dolgozik, melyek alapgondolata, a ruhák misztikus játékossága. A ruhadarabok különös hangulata a foszforeszkáló és fényvisszaverő részleteknek köszönhető, mivel általuk a ruhák nappali látványa sötétben átalakul.
A pályázó számára irányadóak a zsűri alábbi döntési elvei:
Ajándéktárgy kategóriában a pályázat a következő szempontoknak kell megfeleljen: